День захисту дітей

1 червня традиційно світ відзначає Міжнародний День захисту дітей. Свято було проведе за пітримки Бериславської районної державної адміністрації на чолі з головою адміністрації Олександром Гомоном та заступником Іриною Дробиш.
У міському парку о 9.00 дітей зі всього району зустрічали різноманітні казкові герої, в ролі яких були студенти коледжу. Після концерту-блискавки, на якому діти мали змогу показати свої таланти, вони поласували безкоштовним морозивом і розійшлися на інтерактивні станції.
Однією із станцій було вивчення англомовних пісень з відтворенням рухів в ній під назвою «Америка».
Неподалік розташувалася канатна дорога разом із рухливими іграми. Викладачі фізичного виховання працювали з дітьми різного віку. Цікаві рухливі ігри та туристичне спорядження дуже сподобались малюкам
За декілька метрів діти змогли поспівати сучасні пісні на вибір та, навіть, пограти на барабанах з керівниками станції «Чарівні звуки». Загалом було нараховано близько 600 дітей з різних населених пунктів Бериславського району, що взяли участь у святкуванні Дня захисту дітей.

Тренажерний зал

 

Рисунок3Тренажерний зал в Бериславському педагогічному коледжі функціонує з 2009 року. Разом з волонтером Корпусу Миру  Лукасом Олсоном із Сполучених Штатів Америки був створений громадський проект із фізичної реабілітації та виграний грант.На кошти отримані від проекту були придбані спортивні тренажери.
Якщо ви твердо наважилися зайнятися собою і своїм тілом, то в ідеалі, тренажерний зал повинен стати для вас другою домівкою. У ньому ви також повинні себе почувати комфортно . Адже тільки така атмосфера дозволить досягти максимальної концентрації на силовий роботі.
Заняття в тренажерному залі — це один із способів тримати себе в тонусі і коригувати свою фігуру у відповідності зі своїми бажаннями, а також виглядати на всі 100.

 

Рисунок2

Тренажерний зал — це «серце » нашого коледжу. Тренажерний зал прекрасно розподілений по зонах (блочних тренажерів, вільних ваг та кардіозони), обладнаний професійними силовими тренажерам і кардіо-обладнанням, для тренування і зміцнення серцево — судинної системи та розвитку загальної витривалості.
Використовуючи всі різноманіття обладнання, ви зробите свої тренування більш ефективними, зможете постійно привносити в них щось нове і цікаве.
Тренування підвищує працездатність, переносимість навантажень, стресів, покращує імунітет, покращує якість життя. Заняття в тренажерному залі загальмовують процес старіння. І чим раніше почати займатися, тим більшу фору на віддалення процесу старіння можна отримати.
Ніколи не пізно займатися в тренажерному залі. У будь-якому віці, в будь-якому стані ви можете стати краще. Ваші зусилля відіб’ються в результаті. Корекція форм тіла можлива лише через роботу над м’язами. Одне схуднення краси не принесе.
Завдяки індивідуально підібраною методикою, в тренажерному залі можна вирішити абсолютно різні завдання : як схуднути, так і набрати м’язову масу, зміцнити спину і поліпшити поставу. Ще одна перевага занять у тренажерному залі — це те, що обсяг та інтенсивність фізичного навантаження підбираються дуже тонко, у відповідності з можливостями кожної людини.

Систематичні силові тренування дозволять Вам:
Бути у відмінній фізичній формі.
Збільшити рухову активність.
Нормалізувати жировий компонент .
Придбати сильні м’язи .
Збільшити метаболізм .
Нормалізувати артеріальний тиск.
Знизити ризик розвитку остеопорозу.
Знизити ризик побутового травматизму .
Зміцнити м’язово -зв’язковий апарат .
Придбати правильну поставу.
Придбати і зберегти привабливу зовнішність .

 

 

Туристичний гурток

 

imagesЗавдання гуртка:
1.Сприйняття фізичного і духовного розвитку особистості;
2.Розвиток вмінь творчо адаптуватися до життя шляхом засвоєння спеціально розробленої системи навичок і поглядів.
3.Опанування основ оздоровчо-коригувальної та прикладної спрямованості фізкультурної діяльності;
4.Розвиток основних фізичних якостей;
5.Розвиток стійких мотивацій до здорового способу життя.

Гурток настільного тенісу

 

скачанные файлы (1)

Мета і основний зміст роботи гуртка настільного тенісу – виховання такої особистості, яка уміє думати, бути фізично розвиненою і здоровою, домагатися поставленої мети та максимум самореалізуватится.

Завдання:
• спонукати зміцненню здоров’я;
• сприяння гармонійному фізичному розвитку;
• сприяння розвитку фізичній підготовці;
• розвиток фізичних якостей : швидкості, спритності, гнучкості, витривалості;
• Відбір здатних до занять настільним тенісом студентів;
• виховання сили волі за допомогою подолання труднощів під час тренувального і змагального процесу;
• навчання тактиці і техніці настільного тенісу;
• розвиток уміння аналізувати і вносити корективи у свої дії, постійно контролювати себе.
Навчальний матеріал розрахований на поступове та послідовне розширення теоретичних знань та практичних умінь та навичок. У вихованців формується уявлення про настільний теніс як вид спорту, гру, що розвиває фізичні характеристики людини, розвивається спритність, швидкість реакції, зосередженість, зібраність.

Гурток»Футзал»

 

imagesМета і основний зміст роботи гуртка «Футзал»–формування в студентів потреби в регулярних заняттях фізичною культурою і спортом, дотриманні здорового способу життя.
– набуття гуртківцями необхідних теоретичних знань з гігієни та фізіології;
– оволодіння вихованцями основами техніки і тактики сучасного футзалу;
– забезпечення поступового підвищення рівня засвоєння необхідних навичок гри;
– формування якостей особистості спортсмена (самовідданість, наполегливість, завзятість,
самоконтроль, дисципліна, працелюбство, командний дух);
– виховання впевненості у своїх силах, цілеспрямованості, уміння працювати в колективі.
Основна мета занять гуртка з футзалу – формування фізичного, психічного, духовного та соціального здоров’я студентів, фізичної культури особистості засобами футзалу, оволодіння найпростішими елементами футзалу на основі поглибленого вивчення шкільної програми з футболу, розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості учнів

Гурток «Баскетбол»

скачанные файлыМета і основний зміст роботи баскетбольного гуртка – розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості студентів.Залучення якомога більшої кількості студентів до систематичних занять фізичними вправами. Покращення рухової підготовленості студентів.
Навчати техніки різновидів ведення м’яча, навчати техніки передачі м’яча.
Сприяти розвитку в учнів перефірійного зору.Дотримуватись правил гри і орієнтування на майданчику.Розвивати вміння самостійно і колективно грати з м’ячем, допомогати один одному в досягненні спільної мети гри. Виховувати увагу, спритність та орієнтування в просторі та товариськість.

Творча робота

                                                                  Міністерство освіти і науки України
                                                                  Комунальний вищий навчальний заклад
                                                                  «БЕРИСЛАВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ
                                                                   В.Ф. БЕНЬКОВСЬКОГО»
                                                                  Херсонської обласної ради

                                                                                 ТВОРЧА РОБОТА
                                                   на тему «Використання оздоровчого фітнесу
                       в процесі впровадження ідей В.О.Сухомлинського у практичну діяльність
                                                               учителя фізичної реабілітації»

                                                                                                                                                                    Виконала студентка 144 групи
                                                                                                                                                                     Дрозд Тетяна спеціальності
                                                                                                                                                                    5.01010201 «Початкова освіта»

                                                                                                                                                                    Керівник: Кондратьєва О.В.,                                                                                                                                                                               спеціаліст вищої категорії,                                                                                                                                                                                 старший викладач.

                                                                               м. Берислав 2015 р.

                                                                                      АНОТАЦІЯ
Фізична культура – важливий елемент всебічного, гармонійного розвитку людини. Виховання фізичної культури – це, по-перше, турбота про здоров’я і збереження життя як найвищої цінності; по-друге, система роботи, що забезпечує гармонію фізичного розвитку і духовного життя, багатогранної діяльності людини.
На першому плані у педагогічній діяльності В.О.Сухомлинського стояла проблема фізичного розвитку і здоров’я дітей. Видатний педагог, усвідомлюючи, що виховання й навчання визначають благополуччя або неблагополуччя людини в дорослому житті, постійно стверджує: «Турбота про здоров’я – це найважливіша праця вчителя… Якщо виміряти всі мої турботи й тривоги про дітей, то добра половина їх – про здоров’я» [5, с 100].
Спостерігаючи за невстигаючими учнями Сухомлинський визначив причини їх неуспішності. «Наукове дослідження фізичного і розумового розвитку невстигаючих і відстаючих привело мене до висновку, що у 85 % невстигаючих і відстаючих головна причина відставання … — поганий стан здоров’я» [4, с.125].
В.А. Сухомлинський стверджував, що турбота про здоров’я дитини — це не просто комплекс санітарно-гігієнічних норм і правил. І не список вимог до режиму дня, харчування, праці, відпочинку. Це, перш за все, турбота про гармонійну повноту всіх фізичних і духовних сил, а вінцем цієї гармонії є радість творчості.
Реалізуючі ідеї В.О.Сухомлинського ми створили систему відео уроків з оздоровчого фітнесу для школярів та студентської молоді.
В І частині комплекси «кунг-фу» складаються з восьми вправ, кожна з яких має свою назву. Заняття з психогімнастики допомагають зміцнювати психіку дитини, розвивати її мислення та емоційно-вольову сферу,допомагають знімати гостро невротичні реакції, нейтралізувати страхи та емоційно-негативні переживання, сприяють активності дітей.
Перед початком виконання дихально-оздоровчого комплексу «кунг-фу» треба засвоїти кілька важливих правил:
— вдих та видих роблять лише через ніс, кінчик язика притиснутий до піднебіння, погляд зосереджений на кінчику носа;
— рухи виконують плавно, пластично, вони співвідносяться зі швидкістю вдиху-видиху;
— усі вправи виконують у режимі маятника: коливаючись вправо-вліво.

Вправа «Загальна стимуляція»
В. п. – основна стійка, руки вздовж тулуба.
На 1– крок праворуч з одночасним підніманням рук через сторони вгору – вдих. На 2 – опускаємо руки через сторони – видих. На 3 – піднімаючи руки через сторони вгору – вдих. На 4 – в. п. – видих. Так само з кроком ліворуч.

Вправа «Селянин збирає рис»
В. п. – основна стійка, руки вздовж тулуба.
На 1– крок правою ногою назад з одночасним підніманням рук через сторони вгору, прогнулися-вдих. На 2 – основна стійка, руки за спину в замок – видих. На 3 – випад лівою ногою вперед , руки вперед на рівні грудей – вдих. На 4 – в. п. – видих.
У ІІ частині комплекси виконуються на фітболах. Фітбол-аеробіка являє собою комплекс різноманітних рухів і статичних поз з опорою на спеціальний м’яч. Можливість проведення аеробної частини заняття у положенні сидячи на поверхні м’яча позитивно впливає на м’язи спини, тазового дна, нижніх і верхніх кінцівок, хребет,основні м’язові групи та вестибулярний апарат, дозволяючи значно розширити контингент тих, хто займається аеробними вправами.
Вправа1. Сядьте на м’яч, зробіть пружні стрибки вгору. З цього вихідного положення виконуємо кроки вправо та вліво. Руки опущені.
Вправа 2. Сядьте на м’яч, зробіть крок вперед ногами і злегка перекотіться вниз всім тулубом. На м’ячі повинна знаходитися спина.

                                                                                           ВИСНОВОК
Фітнес-програми як форми рухової активності спеціально організованої у рамках групових або індивідуальних занять, можуть мати як оздоровчо-кондиційну спрямованість (зниження ризику захворювань, досягнення й підтримка певного рівня фізичного стану), так і переслідувати цілі, пов’язані з розвитком здатностей до вирішення рухових і спортивних завдань на досить високому рівні.
У педагогічній діяльності Василя Олександровича Сухомлинського завжди порушувалася проблема фізичного розвитку і здоров’я дітей, його збереження і зміцнення видатний педагог сприймав як найважливіший аспект роботи директора школи і кожного вчителя.

                                                                                           ЛІТЕРАТУРА
1. Система роботи з психічним розвитком дитини [Текст] : навч.-метод. посіб. / авт.-упор. В. В. Єфремова. – Т. : Мандрівець, 2006. – 160 с.
2. Сухомлинський В.О. Вибрані твори: у 5 т. / В.О.Сухомлинський. – К.: Радянська школа, 1976. – Т.4. – 640 с.
3. Теория методики физического воспитания [Текст] : навчально-метод . посіб. / под. ред. Т. Ю. Круцевич. – К. : Олимпийская литература, 2003. – 392 с.

Олімпійська гордість Херсонщини

Новый рисунок

Іван Сотніков –перший олімпієць Херсонщини, п’ятиразовий чемпіон СРСР та багаторазовий чемпіон України з веслування на байдарці-одиночці на 10 000 м., майстер спорту СРСР.

Народився 19 січня 1913 року в м. Цюрупинськ Херсонської області. Учасник Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, кулеметник 4-го Українського фронту, санітар роти автоматників. Демобілізувався у 1946 році. Нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалями «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною» та багатьма ювілейними медалями. Continue reading

Шаховий гурток

6488078-close-up-of-black-chess-pieces-foucs-on-the-queenМета і основний зміст роботи шахового гуртка – масове охоплення студентів систематичними заняттями шахами та підготовка кваліфікованих шахістів, сприяння розвиткові логічного мислення, самостійності, дисциплінованості, взаємоповаги, відповідальності перед собою та колективом,формуванню в них таких якостей творчої особистості, які помогли б їм взяти активну участь в майбутній навчальній і трудовій діяльності, готувати пропагандистів шахового руху.
Тематика занять з шахів передбачає засвоєння учнями знань із теорії, практики та історії шахового мистецтва, прищеплення любові до цієї древньої і захоплюючої гри, ознайомлення із правилами шахової гри, основними проблемами які виникають в процесі шахових поєдинків, навчання ведення боротьби розумно і послідовно в поступово ускладнюючих позиціях.
Набір студентів здійснюється за співбесідою відповідно до їх здібностей та побажань. Весь навчальний матеріал програми шахового гуртка розподілений у відповідності із принципом послідовного і поступового розширення теоретичних знань, практичних вмінь і навиків. Вивчення програмного матеріалу у шаховому гуртку розраховано на три роки. Після закінчення трирічного циклу занять початківці повинні досягти рівня майстерності третього спортивного розряду з шахів.